Wyszukaj

wtorek, 17 lutego 2015

Peeling do ciała czekoladowo-cukrowy
Która z nas nie lubi czekolady? Jeśli jesteście na diecie i nie możecie jej jeść, znamy na to sposób. Peeling z gorącej czekolady. Jest to jednak test waszej silnej woli, gdyż czekolada nadaje się do picia. Nie ma jednak obawy, dodanie jednego magicznego składnika, uniemożliwi wam zjedzenie tej pyszności a wy będziecie mogły cieszyć się wspaniałą gładką skórą i niesamowitymi doznaniami zapachowymi.


Kilka faktów o czekoladzie:

Czekolada jak wszyscy zapewne wiemy zrobiona jest z kakao, ale czy wiecie, że kakao odżywia skórę i zapobiega procesowi starzenia się? Zawiera witaminy: A, E, F oraz miedź, cynk i wapń. Ziarna kakaowca mają także właściwości antycellulitowe, wygładzające, detoksykujące i poprawiają koloryt skóry. Czekolada: jej smak i zapach silnie działają na nasz organizm wydzielając hormony szczęścia: endorfinę, odpowiedzialną za dobry nastrój. Pamiętajmy, że czekolada uznawana jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Uważajmy jednak na to by przy wyborze czekolady, kierować się zawartością kakao. Jeśli czekolada ma niską zawartość procentową kakao- będzie ona zapewne smaczna, ale i tucząca a nic dobrego dla naszego organizmu z tego nie wyniknie. Im większa zawartość kakao, tym więcej witamin i więcej składników potrzebnych organizmowi. Jak każdy produkt w nadmiarze powoduje złe konsekwencje: wysypki, czy prowadzi do otyłości. Zwróćmy uwagę jednak, że mała tafelka czekolady z dużą ilością kakao,bądź gorąca czekolada raz na jakiś czas to także sporo dobrych dla naszego ciała składników, a nie tylko same puste kalorie. Nie bójmy się czekolady tyko rozważnie się z nią zaprzyjaźnijmy.


Potrzebne będą:
  • czekolada gorzka: z jak największą zawartością kakao, my użyliśmy: 78%
  • łyżeczka śmietany
  • 2 łyżki gruboziarnistego cukru
  • opcjonalnie: łyżka oliwy z oliwek, olejku do skóry

Wykonanie:
.

  1. Rozpuść czekoladę w gorącej kąpieli (w garnuszku zagrzej wodę, na garnuszek nałóż miseczkę, a do niej włóż czekoladę, czekaj aż się rozpuści, uważaj by się nie poparzyć, gdy czekolada będzie miała kremową konsystencję, przełóż czekoladę do zimnej kokilki, bądź miseczki).


 2. Zaczekaj aż czekolada troszkę ostygnie, ale nie do końca, ponieważ chcemy by do masażu była jeszcze ciepła, zwiększy to doznania odprężenia.


 3. Dodaj do czekolady łyżeczkę śmietany i 2 łyżki grubego cukru- uważaj by czekolada nie była gorąca- ponieważ cukier szybko się w niej rozpuści. Cukier ma być ledwie wyczuwalny, ponieważ jest to peeling nakierowany na masaż ciepłą czekoladą, Jeśli zaś chcesz zrobić mocniejszy peeling, zaczekaj aż czekolada połączona ze śmietaną ostygnie i dodaj więcej cukru 4. Jeśli obawiasz się, że zjesz czekoladę zanim zdążysz dotrzeć do miejsca gdzie będzie wykonywany masaż, a uwierz to się zdarzyło i nam: dodaj 1 łyżkę oliwy z oliwek, bądź olejku do ciała,


 5. Masę należy równomiernie i delikatnie wmasować okrężnymi ruchami w oczyszczoną skórę. możemy do tego celu użyć rękawicy do masażu, która jest delikatnie chropowata i pozwoli na lepsze usunięcie martwego naskórka, bądź wałeczków z wypustkami które zwiększą doznania przyjemności podczas masażu, są również dobre w przeciwdziałaniu i walce z cellulitem. Po masażu spłukujemy czekoladę.


CIEKAWOSTKA: opcjonalnie do spłukania czekolady możemy użyć biczów wodnych: naprzemiennym prysznicem, raz ciepłym raz zimnym o dużym ciśnieniu przez około 5-10 minut- pobudzi to nasze krążenie i wspomoże walkę z cellulitem.